Kristiina Reial unistab tungida sporditeadusse
Kuigi Rakveres sündinud, on pärit tegelikult Kolgast. Treenib Reval-Spordis. Tunneb heameelt selle üle, et Aia tänava klubis sel aastal jõusaalis avarust ja tehnikat rohkem. Pikkust 170. Kaalu 66. Kui võistlemiseks läheb, tuleb vähemalt 10-15 kilo alla võtta.
Juba Kolga koolis õppides tegi kergejõustikku. Viis aastat tagasi kolis isa juurde Pärnusse ja astus seal üldgümnaasiumisse. Meeldis 400 ja 800 meetrit joosta. Jõudis pjedestaalile nii Harjumaa kui Kalevi sisekergejõustiku meistrivõistlustel. Mängis võrkpalli, ühe korra ka korvpalli. Kuid hing ihaldas miskit muud spordiala. Ka vaba- ja rinnuliujumine polnud see õige. Kuigi Artur Tikerpäri juures treenis kaks aastat ning sai Pärnus samuti auhinnakohti.
”Tahtsin kickboxingut teha, aga treenerit polnud. Nii sattusin Reet Palmi käe alla ja sõudma,” räägib Kristiina oma eksirännakutest. Juhtus nii, et 1991. aastal viibis tüdruk USAs sugulaste pool. Teist korda käis külas üleeelmisel sügisel. Inglise keel suus, tuli mõte mõnda välisriiki tööle minna, näiteks Iirimaale. Paraku kulges elu nii, et atleetvõimleja Reial on olnud välismaal küll, kuid Eesti koondisega. Fitnessi MMil Saksamaal Löbnitzis, kus oli juunioridest viies ja Leedu lahtistel meistrivõistlustel kolmas. Koos Pärnu Jõuspordiliidus harjutava Irene Miku ja Tartu Livonia spordiklubi aeroobikatreeneri Kaiu Gukiga olid need kenad kogemuslikud reisid.
Samas on huvi püsinud jõutõstmise vastu. Jõutõstmises on ta kolmevõistluses saanud seni sellised numbrid, nagu rinnalt surumises 57,5 kg (trennis 60), kükkinud 75se kangiga ja jõutõmbes teinud 105 kg. Talle meeldib disko, reisimine, inglise keel, ka surfamine. Viimati mainitud alal pidas Kristiina Ameerikas sõpradega kõvad sõidud maha. Üldiselt loeb ta end vägagi kohanemisvõimeliseks. Seepärast kummitab Kristiinat endiselt mõte minna õppima, näiteks Barry ülikooli. Miami meelitab nii tõsiselt, et ei kohku tagasi ka arvestatava kulu ees. Kokku läheks hakatuseks vaja kusagil pool miljonit krooni. Sobivuskatsed saaks siin teha. Õnnestumine tähendaks juba astumist unistuste rajale, sest ees ootab süvenemine sporditeaduse avarasse maailma.
Autor: Aare Kreilis