9. juuli 2004

Küünarnukkide asend rinnalt surumisel.

Muscle&Fitness

Kui eemal peavad küünarnukid olema kui ma surun rinnalt kangi?
Kui ei kontrolli küünarnukkide asendit surumise ajal, siis tekitab see päris tõsiseid pingeid lihastes ja liigestes. Õigest küünarnukkide asendist sõltuvad su rinnalt-surumise tulemused.

Lihase liikumine
Peamiselt kaasatakse surumisse rinna, -triitsepsi, -ja eesmised õlalihased. Harjutuse osa moodustab ka küünarnukkide asend, õlgade horisontaalne lähendamine ja paine õlgades. Muutes küünarnukkide hoiakut rinnalt-surumise ajal muutub õla liikumine ja me rakendame tööle erinevaid llihaseid.

Küünarnukid välja (90 kraadi)
Hoides küünarnukke eemal kehast 90 kraadise nurga all,, liiguvad õlad peamiselt horisontaalselt koos minimaalse painega. Rinnaosale on mõju suurim, mil eesmiste õlalihaste kasutamist on tunduvalt vähendatud. Nüüd kus küünarnukid on eemal su kehast, on aga suurim pinge su õla pealmisele osale.

Küünarnukid sisse (0 kraadi)
Hoides küünarnukke keha ligidal, vähendad mõju rinnaosale. Õlad nihkuvad horisontaalselt kokkupoole sattudes painesse, lisades õla eesmistele lihastele koormust. Samuti suurendab see triitsepsi liikumist ja seega ka rohkem nende kaasamist harjutusse.

Küünarnukid 45 kraadise nurga all
Liigutades kangi allapoole kuni küünarnukid satuvad 45 kraadise nurga alla keha suhtes, arvesta suurema jõu kasutamise võimalusega, sest rind, õlad ja triitsepsid kõik mängivad tugevat rolli. See vähendab ka pinget õlgadele, mis on tähtis, eriti kui kasutad suuri raskusi.

Käed 90 kraadise nurga all:
mõju rinnale – maksimaalne,
mõju triitsepsile – kaalukas
mõju eesmisele õlaosale minimaalne
kokkuvõttes parim rinnalihaste kasvuks

Käed 45 kraadise nurga all:
mõju rinnale peaaegu maksimaalne
mõju triitsepsile peaaegu maksimaalne
mõju eesmisele õlaosale peaaegu maksimaalne
kokkuvõttes parim jõule

Käed 0 kraadise nurga all:
mõju rinnale minimaalne
mõju triitsepsile maksimaalne
mõju eesmisele õlaosale maksimaalne
kokkuvõttes parim triitsepsi kasvule

Autor: joker