Muusika ja treening.
Kuidas valmistada end ette raskuste tõstmiseks? Kuulad sa valju muusikat, annad laksu oma põskedele vms. Kui see on nii, siis võib olla, et oled valel teel. Selle asemel võiks sa kuulata hoopis rahustavat muusikat hämaras toas. See kõlab ebaloogilisena, aga vastavalt Brigdewateri kolled¸i uuringutele, lisab treeningeelne lõõgastumine jõudu, mida aga selline enese üleserutamine ei tee.
Uurijad tegid katsetusi kooli jalgpallurite peal ja võrdlesid nende rinnaltsurumise tulemusi. Jalgpallurid surusid 225-naelast kangi rinnalt nii mitu korda kui nad jõudsid – pärast seda kui nad kasutasid enese-rahustamise tehnikat, pärast enese-erutamise tehnikat ja kolmandaks ilma ettevalmistuseta. Rahustava tehnika ajal pandi atleedid vaiksesse hämarasse ruumi ja lasti neil kuulata rahulikku muusikat, mil pingutati ja rahustati lihaseid.
Erutus-tehnika ajal vaatasid nad aga agressiivset jalgpalli. Uurijad avastasid, et atleedid tegid seerias keskmiselt kaks kordust rohkem, peale rahustavat-tehnikat kui siis kui nad kasutasid erutus-tehnikat või kui nad ei teinud midagi enne raskuste tõstmist.
Kokkuvõttes: Et tõsta rohkem raskusi lülita välja karm heavy-muusika ja katsu kuulata rohkem lõõgastavat muusikat. Samuti proovi lõõgastustehnikat. Enne jõusaali minekut lama hämaras toas kus mängib rahustav muusika. Pinguta oma sääri ja hoia asendit 10 sekundit. Rahusta end 10 sekundit ja suuna tähelepanu jalgadele. Hoia taas kontraktsiooni 10 sekundit ja rahusta taas10 sekundit. Jätka nii hamstringidega, tuharatega, kõhuga, küünarvartega, biitsepsiga, triitsepsiga, õlgadega, rinnaga, seljaga, trapetsiga, kaelaga, lõualihastega ja otsmikulihastega. Peale töötamist iga lihasgrupiga, lama veel kaks-kolm minutit, keskendudes aeglasele ja kontrollitud hingamisele. Nii nüüd oled sa valmis raskeks treeninguks.
-Jim Stoppani
Flex
Autor: joker