18. jaanuar 2007

Seksika keha teejuht

(Hans Hausikaanto/bodybuilding.com)

Mida enamik mehi oma naise kehalt ootab? Selline küsimus ei vaja kõrgharidust: seksikaid jalgu, trimmis kõhtu ja treenitud tuharaid. See võib kõlada halastamatult, aga see on tõsi. Mehed ei erine naistest ka naistele meeldivad vormis mehed. Heast välimusest erutuda on inimlik.
Ülalmainitu on elu tõsiasi ning sellele pole mõttet vastu vaielda. Seetõttu otsustasin kirjutada artikli naiste treeningust. Vaatame üle probleemsed kohad, toitumise ning lükkame ümber mõningad müüdid.

Müüdid, mis millegipärast ei kao

Alustuseks
, kui teed jõutreenigut, ei hakka sa välja nägema nagu kulturist. Mehed ja naised on erinevad naistel puuduvad hiiglaslikuks paisumiseks hormonaalsed võimalused. Tegelikult, enamik naisi, kes ei saavuta oma eesmärke, ei kasuta treeningul piisavalt raskeid vahendeid. Tavaliselt ollakse lihaste ees nii hirmul, et jäädaksegi kasutama 1kg raskuseid.
Peaks teadma, et tulemuste nimel tuleb oma keha proovile panna. Alguses on soovitatav kasutada kergeid raskuseid, kuid pärast mõningat progressi tuleks raskuseid suurendada. Sa ei hakka välja nägema nagu koletis, see on kindel, kuid saavutad trimmis keha.
Teiseks, pole olemas sellist asja nagu lokaalne rasvapõletus. Olenemata kui väga sa tahad prinki peput või lamedat kõhtu, ei saavuta sa seda vaid väljaasteid tehes või kõhulihaseid treenides. Tulemuseks on vaid lihasväsimus ning unistus seksikast kehast.
Rasva esineb kogu kehas ning seetõttu ta ka kaob ühtlaselt igaltpoolt. Treeni kõvasti ja jälgi toitumist ning rasv kaob.
Kolmandaks, mingil põhjusel kipuvad naised liialdama süsivesikutega. Selle tulemusena ei saa nad piisavalt proteiine. Head valguallikad on nahata kanaliha ja kalkuniliha, kala ja tailiha.
Olen veendunud, et normaalne balanss oleks 45 55 % kaloreid süsivesikutest, 30 40% kaloreid valkudest ja umbes 15% rasvast. Rasvade puhul tuleks jälgida, et need oleks head rasvad”, mida sisalduvad näiteks pähklites ja lõhes.
Lõpetuseks, ärge omaga kinnismõtteid oma alakehast. Enamik naisi treenivad jalgu ja tuharaid liiga palju. See võib viia vigastusteni ning mõjub halvasti lihaste proportsioonide tasakaalule.

Jõutreening ja kardiotreening

Üldlevinud on küsimus, mitu korda peaks naine nädlas jõusaalis treenima? Olen arvamusel, et 4 korda on piisav. On olemas palju efektiivseid naistele mõeldud treeningprogramme, kuid üks peamisi reegleid on: ühel treeningul treeni koos 1 suur ja 1 väike lihasgrupp. Samuti võid kasutada treeningstiili, kus kolm korda nädalas treenid kogu keha. Proovi, mis mõjub sinule paremini!
Kui su eesmärgiks on pisut kaalu kasvatada, kasuta korduseid 6 12 ja 4 8 seeriat. Kasuta suuri raskuseid ja puhka seeriate vahel 1-2 minutit. Korduste ja seeriate hulk sõltub lihase suurusest, väiksematele lihastele tee vähem korduseid ja seeriaid.
Kui soovid oma lihased toonusesse viia, soovitan ma korduseid vahemikus 15 20. Puhkepausid ei tohiks olla pikemad kui 45 sekundit. Algul võib see tunduda raske, kuid sellega harjub.
Okei, kas peaks kasutama vabaraskuseid või masinaid? Minu arvates on masinad head algajatele, sest nad õpetavad” harjutusi õigesti tegema ning on lihtsalt kasutatavad. Vabaraskused teisalt, on head neile, kes tahavad oma lihastele tõsise väljakutse esitada. Seetõttu on need ainsaks valikuks neile, kes soovivad lihaseid suurendada.
Siis, võibolla tähtsaim element naiste treeningus kardio. Millal peaksid naised seda tegema? Neile, kes töötavad täis kohaga, soovitan ärgata varem ning teha kardiot enne hommikusööki, kuna pärast rasket tööpäeva ning jõusaali treeningut ollakse tavaliselt juba liiga väsinud.
Seetõttu kiputakse ka selles osas viilima. Kuid kui sul on aega teha kardiot pärast jõutreeningut, siis on see suurepärane. Soovitan kindlasti jõutreeningu teha enne aeroobset.
Kui aega on vähe, siis proovi kombineerida jõutreening kardiotreeninguga. See tähendab, et liigutakse ühelt harjutuselt teisele ilma vahepeal puhkamata. Loomulikult ei suuda selliselt viisil teha mitmeid seeriad ühte harjutust, kuid kasuta väiksemaid raskuseid ning tee erinevaid harjutusi.

Kirjuta üles ning tee pilte

Üks treeningu raskemiad aspekte on plaanist kinni pidamine, seetõttu peakse see ka paberil kirjas olema. Kui plaan on mustvalgelt kirjas, on seda ka lihtsam täita. See hoiab ära viilimise ning saavutad paremad tulemused.
Lõpuks taandub kõik küsimusele, et kas oled midagi saavutanud, kas saavutatud on soovitud tulemus? Ainus viis kontrollida, kas treeningmeetodid on olnud õiged, on teha enne ja pärast pilte.
See on absoluutselt parim viis oma progressi jälgida. Paljud inimesed, kes on olnud edukad ning jõudnud oma eesmärgi, seksika kehani, on teinud enne ja pärast pilte. Tõsi, mõned kardavad end pildistada, sest ei taheta tõele näkku vaadata.

Läbi raskuste tähtede poole

Kui sul on tõsine soov saavutada oma unistuste keha, pead kindlasti tooma mõned ohvrid. No pain, no gain nagu öeldakse. Tuleb päevast-päeva lahti murda mugavustundest, anda endast parim, et saavutada tulemusi.
Soovitatav on lugeda kaloreid, jätta kõrvale ebatervislikud ja rasvumist soodustavad toidud. Tuleb treenida nagu hull ning ammutada võimalikult palju informatsiooni treeningu ning toitumise kohta. Mõnele inimesele on see liig, nemad eelistavad külma siidrit, kooke, pirukaid ja kartulikrõpse.

Kokkuvõtteks, tee seksika kehani ei ole kerge. Küsimus on selles, kas sa oled selleks valmis?

Autor: Fitness.ee