Sport ja Seksuaalsus
Igasugused sportlikud harjutused on ergutavad. Kindlasti on sale vormitud ja lihaseline keha psüholoogiliseks lülitiks. Jõuline harjutamine stimuleerib hormooni toodangut, mis tugevdab seksuaalsust.
Spordiga tegelemine parandab sinu füsioloogiat ja muudab paremaks kogu keha. Sa näed parem välja. See aitab kaasa positiivse imidzi loomisele. Inimesega kes sädeleb, on usaldav ja temaga võib luua romantilisi suhteid. Füüsiline paranemine tõstab enesetunnet ja muudab sinu väljanägemise parnteri jaoks seksikamaks. Kui oled vormis ei tohiks olla seks sulle probleem. Kogemused on näidanud, et füüsiline seos inimeste vahel, kes koos treenivad, võib olla biokeemiline. Hea füüsiline seisund on kutse armastusele.
Seksuaalse rahulolu tõus on seotud lihastoonuse tõusuga. Orgasm on ju oma olemuselt üksteisele järgnevate lihaskontraktsioonide seeria-tugevamad kontraktsioonid võivad aga anda intesiivsemalt tajutava seksuaalse rahulduse. Kehaline aktiivsus tugevdab oluliselt südamevereringe süsteemi, mis parandab kudede verevarustust. See tagab erutusel parema erektiilse koe täitumise verega-meestel peenise tugevama erektsiooni ja naistel kliitoriga seotud erektiilse, tundliku koe mahu tõusu. Nii naisel kui mehel suureneb seksuaalsel erutusel suguelundite verevarustus enam kui kümme korda.
Samas on pideval treeningul ka seksuaalelule omad ohud. Inimese seksuaalelu sõltub perekonna psühholoogilisest mikrokliimast, seda eriti püsivate paarissuhete puhul. Kui aga inimese põhitähelepanu kontsentreerub treeningule ja partner tunneb ennast üha vähemtähtsana, viib see mingil momendil kindlasti ka seksuaalsuhete häirumuseni ja seksuaalse huvi langemiseni, mis on rohkem väljendunud just meestel. Selle põhjuseks võib olla kroonilisest ületreeningust tingitud vaba testosterooni taseme langus veres.
Tihti tuleneb seksuaaliha puudumine ka sellest, et ei osata teineteisega suhelda. Kaks inimest mõtlevad, et seks tuleb loomulikult ja et nad ei pea sellest rääkima. Kõigepealt võite teineteisele rääkida, mis teile heameelt valmistab, seejärel sellest, mis teile ei meeldi ja mida võiks paremini teha. Hoia kõnelus soe ja sõbralik, ära muutu pealetükkivaks. Jõudu tööle!
Autor: M.M.