14. detsember 2010

TUNNE EESTI TEGIJAT: Jüri Leinvald

Mis spordialaga tegeled? Kui kaua oled sellega tegelenud?
Praegu klassikaline kulturism, üldse kulturism. Otseselt selle alaga tegelen 5 aastat, aga jõusaalis käin ikka palju kauem.

Kuidas jõudsid selle spordialani?
Ei teagi, juhtus nii iseenesest. Tegelesin teiste aladega ja mõtlesin, et võiks ka sellega tegelema hakata.

Kes on sinu treener?
Otseselt mul ei olegi treenerit. Taavi Koovit ja Marek Morozov aitavad mul poseerimist paika saada ja enne võistlusi juhendavad ning toetavad mind.

Sinu suurim sportlik saavutus siiamaani, parimad saavutatud tulemused?
Pean oma praeguseks parimaks tulemuseks MMi VII kohta. See valmistab kõige rohkem uhkust.

Milliseid pingutusi nõuab sinult võistluseelse vormi saavutamine?
Füüsilisi pingutusi ja muidugi vaimset pingutust. Vaimselt end vormi saada on ikka palju raskem, keerulisem. Motivatsioon leida – see vajab ikka korralikku vaimset pingutust ja eneseületust.

Millised eesmärgid on tulevikuks?
Nii kaua, kuni see ala mulle meeldib, nii kaua ka tegelen sellega. Ei tea … ei oskagi väga kaugele planeerida. Raudselt ma ei jää klassikalise kulturismiga tegelema. Tahaks ikka kulturismini pürgida. Järgmine aasta võistlen kindlasti veel klassikalises ja siis vaatab edasi. Klassikalise kulturismi MM Tallinnas 2011 on eesmärgiks ja siis juba viib elu edasi ise.

Kas see spordiala on siis sinu jaoks rohkem töö või hobi?
See on eluviis.

Kas Eestis on raske olla selle spordiala liider? Kui tihti pead andma seletusi meediakanalitele?
Raske ei ole kohe kindlasti olla. Meediakanalitele seletusi andma ei pea. Eestis on ainult üks liider, las ta räägib sellest, talle meeldib.

Kui palju pead inimestele seletusi andma, mida see spordiala endast kujutab? Kas sellest teatakse?
Midagi ikka teatakse. Aga alade erinevustest ei tea inimene tänavalt küll midagi. Kõike seostatakse Ott Kiivikase või kulturismiga. Tavaliselt ma ei viitsi seletada kellelegi midagi.

Mis sind motiveerib nii palju pingutama? Kust leiad selle energia?
Energia tuleb mõtlemisest. Kui sa teed midagi, mis sulle tõsiselt meeldib, siis sa leiadki sellest tundest või rahulolust selle energia. Miks mitte? Mina järelikult leidsin selle ala ja see sobib. Olen õnnelik. Mingil määral aitab mul selle alaga tegeleda ka tulemus, mille saavutan. Kindlasti see ala ei rahuldaks mind sellisel määral, kui ma ei näeks enda ees selliseid tulemusi ja arengut. See aitabki!

Kui palju tarbid toidulisandeid?
Siis kui võistlusteks valmistun, siis ikka päris palju. Igapäeva elus väga ei tarbigi. Võib olla valk ja süsivesikud, kreatiin ainult. Aga võistluseelsel perioodil ikka väga palju, jah. Enne võistlusi läheb umbes kaks-pool kuud, et saada vormi.

Mis on sinu halvim harjumus?
Hmmm … valed toitumisharjumused. Armastan võistlusperioodivälisel ajal liialt rämpstoitu süüa. Ikka paar korda nädalas tekib isu hamburgerit süüa.

Kuidas sa lõõgastud, puhkad?
Kõige paremini puhkan kalastades. Kalapüük on hea rahustav tegevus. Linnast ära, loodusesse kindlasti. Kuskil ööklubis pidutsemine tekitab veel rohkem pingeid ja väsimust, see ei too mingit lõõgastavat tulemust.

Kelleks soovisid lapsena saada?
Tuukriks.

Eredaim hetk kooli kehalise kasvatuse tunnist?
Isegi vist neljanda klassini oli minu kehalise hindeks neli. Pärast seda hakkasin käima maadlustrennis, siis sain ka keka hindeks viie. Olin kõva käsi rahvaste-, võrk -ja jalgpallis, maadluses ja pikamaajooksus. Maadlustrennis käies hakkasime ka vaikselt jõuharjutusi tegema. Nii ma võib-olla jõusaali jõudsingi.

Kes kehastab sinu jaoks ideaalset vormi?
Ei tea. Pole vist sellist.

Kas kulturism tasub end ära, kas sellel on mõtet?
Olen kindel, et juba paari aasta pärast on konkurents sellel alal kasvanud ja selle populaarsus suureneb kindlasti. Kahjuks kõik arvavad, et puhtal teel pole võimalik.

Millise lihasega sa oma kehas kõige enam rahul oled?
Ei ole, ei ole rahul veel. Aga millisel lihasel on potentsiaali … hmm … raudselt mitte jalad … äkki õlad või selg võiksid potentsiaalselt kõige tugevamad olla.

Kui saaks ajas tagasi liikuda, siis mida teeksid teistmoodi?
Ei taha üldse mõelda, mida teistmoodi oleks võinud teha. Oleks on mõttetu. Ei mõtle sellele, see ei vii mitte kuskile.

Mida soovitaksid noorele algajale sportlasele?
Ma näen, et kulturism ei ole noorte spordiala. Noored peaksid tegelema vastupidavusaladega, pallimängu ja kergejõustikuga vms, et tagada korralik, tugev baas ning lasta kehal loomulikult areneda. Kulturismiga jõuab tegeleda hiljem ka.

[url=http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=498971]Vaata ka värsket pildiseeriat[/url]

Autor: Fitness.ee