Konverents – Teadus, sport ja meditsiin VII
TARTU, 09.-10. MÄRTS 2007
EESMÄRK
Konverents Teadus, sport ja meditsiin” on traditsiooniline, ka selle peamine eesmärk on läbi aegade jäänud samaks: edendada sporditeadlaste ja spordimeditsiini spetsialistide ning praktilises sporditöös tegevate asjatundjate vahelisi kontakte ja koostöösuhteid. Käesoleval aastal kuulub konverents Tartu Ülikooli 375. aastapäeva ürituste programmi.
KORRALDUS
Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskond, Spordimeditsiini Sihtasutus, Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimeditsiini ja taastusravi kliinik ning Tallinna Ülikooli kehakultuuriteaduskond.
Korraldav toimkond:
Esimees: prof. Vahur Ööpik
Liikmed: dr. Mihkel Mardna, dr. Rein Kuik, dots. Kristjan Port, dots. Priit Kaasik, v.teadur Eve Unt, v.tead. Kalle Karelson, teadur Saima Timpmann, lektor Priit Eelmäe, lektor Luule Medijainen, lektor Jaan Ereline, spetsialist Sille Vadi
Konverentsi toetab Eesti Kultuurkapital
PROGRAMM
Konverentsi temaatika haarab järgmisi valdkondi:
sportlik treening
tervisesport ja tervisekasvatus
kehaline kasvatus
füsioteraapia ja taastusravi
spordipsühholoogia
spordimeditsiin
biomehaanika ja kinesioloogia
spordifüsioloogia
spordibiokeemia ja toitumisteadus
spordimorfoloogia
Konverentsi töökeel on eesti keel. Suuliseks ettekandeks on 20-25 min, millele järgneb diskussioon 5-10 min. Stendettekande paigutamiseks on kasutada pind 1,0 (laius) x 1,5 (kõrgus) meetrit. Ettekande autori(te)l palutakse korraldavat toimkonda informeerida oma eelistustest kas suulise või stendettekandega esinemiseks, kuid otsustusõiguse selles küsimuses jätab toimkond endale. Konverentsi lõplik programm pannakse välja (nagu muugi jooksev info) TÜ kehakultuuriteaduskonna kodulehele aadressil: [url=http://www.kk.ut.ee/]http://www.kk.ut.ee/[/url].
REGISTREERIMINE JA TÄIENDAV INFORMATSIOON
Konverentsist osavõtuks saab registreerida kuni 15. veebruarini k.a (need, kes soovivad konverentsi ettekannete kogumikus avaldada oma lühiartikli või teesid) või 20. veebruarini (need, kes soovivad konverentsil osaleda vaid kuulajatena) TÜ kehakultuuriteaduskonna koduleheküljel aadressil: [url=http://www.kk.ut.ee/]http://www.kk.ut.ee/[/url].
Treeneritel, kehalise kasvatuse õpetajatel ja füsioterapeutidel arvestatakse konverentsil osalemist täiendkoolituse läbimisena 8 tunni ulatuses päevas (16 tundi kahe päeva eest).
Konverents toimub Raadimõisa hotellis, aadressil Mõisavärava 1, Vahi küla, Tartumaa.
Täiendavat informatsiooni konverentsi puutuvates küsimustes on võimalik saada:
Saima Timpmann tel. 7 375 369 [url=mailto:saima@ut.ee]saima@ut.ee[/url]
Vahur Ööpik tel: 7 375 366; mob: 5184234 [url=mailto:vahuro@ut.ee]vahuro@ut.ee[/url]
OSAVÕTUMAKS
Konverentsist osavõtt maksab 450 krooni (sisaldab lõunasööke Raadimõisa hotelli restoranis, kohvipause, samuti konverentsi materjale). Ühepäevane osalemine maksab 250 krooni (sisaldab lõunasööki, kohvipausi ja konverentsi materjale).
Osavõtumaks tasuda hiljemalt 20. veebruariks arvelduskontole nr. 10102000234007 Ühispangas (makse saajaks on Tartu Ülikool). Ülekandele tuleb kindlasti märkida inimese nimi, kelle eest tasutakse ning märksõna sporditeadus”.
ETTEKANNETE TEKSTID
Konverentsi ettekannete tekstid avaldatakse kogumikuna. Iga ettekande kohta võib esitada kas teesid või lühiartikli. Tekstid esitada eesti keeles.
Teesid on mahuga 1 lk A4 formaadis paberil. Kasutada Word 6.0 või uuemat versiooni, font Times, tähesuurus 12 punkti, reavahe 1.0, põhitekst joondatuna nii vasakult kui paremalt (vaba äär nii vasakul kui paremal 2,5 cm). Jooniseid ei aktsepteerita, tabelid, kui neid on, peavad mahtuma limiidi (1 lk) sisse. Teesides kajastub lühidas aga selges sõnastuses uuringu eesmärk, selle teostamise meetodid, peamised tulemused ja järeldused. Viiteid kasutatud kirjandusele ei tehta.
Lühiartiklid on mahuga 3 lk A4 formaadis. Nõuded lehekülje kujundusele ja kasutatavale tarkvarale on samad, mis teeside puhul osutatud. Erinevalt teesidest võib lühiartikkel sisaldada kuni kolm joonist ning viiteid kuni 10-le kirjanduse allikale. Allikate loetelu antakse autorite järgi tähestikulises järjekorras ning nummerdatakse. Tekstis viidatakse vastava allika numbriga. Joonised (skeemid, fotod) peavad olema paigaldatud ettenähtud kohta tekstis. Eraldi tabelarvutus- või graafikafaile ei aktsepteerita. Kogu lühiartikkel peab olema vormistatud trükivalmis kujul.
Lühiartikli kohustuslikud, alapealkirjaga tähistatud osad on: sissejuhatus (sisaldab ka töö eesmärgi), meetodid, tulemused, arutelu, järeldus(ed), kasutatud kirjandus. Lisada võib tänuavalduse ja/või viite finantseerimisallikale, mille toel töö teostati.
Kasutatud kirjanduse loetelus tuuakse artikli puhul ära: esimese autori perekonnanimi ja initsiaalid (kahe autori puhul mõlema nimed, rohkem kui kahe puhul kasutatakse lühendit jt), ajakirja nimetus (lühendatud kujul), ilmumise aasta, köide ja lehekülje numbrid. Raamatu puhul: autor(id) või toimetaja(d), raamatu peakiri, kirjastus ja ilmumise aasta.
Teesid või lühiartikkel saata e-maili attachmendina aadressil [url=mailto:saima@ut.ee]saima@ut.ee[/url] hiljemalt 15. veebruariks k.a.
Teeside ja lühiartikli vormistamise näidis:
VASTUPIDAVUSE JA JÕU SAMAAEGSE ARENDAMISE MÕJU SAAVUTUSVÕIMELE MOLEKULIDEST VÕISTLUSTULEMUSEN
T. Seene1, A. Pehme2, P. Kaasik1, K. Alev1,
1TÜ spordibioloogia ja füsioteraapia instituut
2TÜ spordipedagoogika ja treeninguõpetuse instituut,
Väljapaistvaid kehalisi võimeid on ülistanud ja hinnanud inimkonna ajaloos paljud rahvad ning erinevad kultuurid, pidades suureks väärtuseks harmooniliselt arenenud inimest. Kehaliste võimete arendamise põhimõtteid tundsid juba vanad kreeklased.
Autor: