Lõuna-Eesti Vägilane 2006 – juhend
LÕUNA EESTI VÄGILANE JA LÕUNA EESTI TUGEVAIM NAINE 2006
VÕISTLUSJUHEND
1. AEG JA KOHT
1.1. Elva linna lauluväljakul 13.05.2006 kell 11.00
1.2. Võistlejate registreerimine võistluspaigas 10.00 – 10.45
1.3. Võistluste algus: eelvoor 11.00 , finaal 13.00
2. VÕISTLUSTE JUHTIMINE JA LÄBIVIIMINE
2.1. Võistluste eest vastutav: Peeter Aan
2.2. Võistluste peakohtunik: Lauri Nämi
2.3. Võistluste peasponsorid: Elva Linnavalitsus, AS Plasmet, Tavamets, LPSK
Sponsorid: Elva Kultuurikeskus SINILIND”, OÜ Puhja Ettevõtted, Elva Tarbijate Ühistu, AS RPM, A´Le Coq, As Respom, Kummix, Mare – Pleks, AS Estiko, Tartu Maavalitsus, Puhja Vallavalitsus, Sportland, OÜ Powerman, OÜ Sportlab
3. OSAVÕTJAD
3.1. Osa võivad võtta kõik sportlased Eestist ja välismaalt, kodukohast ja kodakondsusest olenemata.
4. NÕUDED VÕISTLEJATELE
4.1. Kõik võistlejad täidavad registreerimisel osavõtja kaardi;
4.2. Kõik võistlejad peavad kandma sportlikku riietust ja täitma ohutusnõudeid;
4.3. Kõik võistlejad peavad kandma selle ürituse spetsiaalset võistlussärki vastavalt väljaandmise momendist organiseeriate poolt;
4.4. Iga võistleja vastutab ise oma tervisliku seisundi eest, soovitav haigekassa kaardi olemasolu.
5. LÄBIVIIMINE
5.1. Esimese võistlusala järjekord loositakse võistlejate vahel;
5.2. Punkte saavad võistlejad järgmiselt I koht 1 punkt / II koht 2 punkti …….. 10 koht 10 punkti.
5.3. Igat järgmist ala alustab suurima punktisumma saanud võistleja, võrdse punktisumma korral alustab viimasena, eelmises alas parem olnud võistleja;
5.4. Võistluse paremus selgitatakse nii eelvõistluste kui finaalalade punktide summa põhjal, kusjuures parim on see, kellel punktisumma on kõige väiksem.
5.5. Punktide võrdsuse korral saab parema koha see võistleja, kes saavutas rohkem alavõite, juhul kui alavõite on võrdselt saab otsustavaks alaks palgi surumine.
5.6. Võistlejatel on aega iga alaga tutvumiseks aladevaheliste puhkepauside ajal, peale väljakutsumist on võistlejatel aega 1 (üks) minut võistlusala alustamiseks;
5.7. Kui võistlustele registreerub 11 või enam sportlast, pääseb finaali 10 sportlast eelvooru tulemuste põhjal.
6. VÕISTLUSALAD NAISED
1. Kohvrite kandmine (2 x 50 kg)
2. Kummi kantimine (ca 200 kg)
3. Liivakotiga jooks (ca 50 kg)
4. Kivide laadimine (30 75 kg)
7.1. Kohvrite kandmine:
Võistleja tõstab peale kohtuniku poolt antud käsklust maast kohvrid (2 x 50 kg) ja läbib etteantud distantsi 30 m (15m + 15m). Võidab see võistleja kes läbib distantsi kõige kiiremini. Kontrollaeg 90 sek. Kui võistleja ei suuda läbida distantsi kontrollaja jooksul mõõdetakse läbitud distants.
7.3. Traktorikummi kantimine:
Võistleja seisab stardijoone taga. Kohtuniku stardikäskluse peale lükkab võistleja kummi (kaaluga ca 200 kg) ümber ning asub seda kantima. Võistlejal tuleb kummi kantida kolm korda ühes suunas ning kolmkorda tagasi suunas. Võistleja aeg fikseeritakse pärast 6 korra kummi kantimise ning võistleja fini¨ijoone ületamisel. Kontrollaeg 90 sek. Kui kontrollajaga distantsi ei läbita läheb kirja kanditud kordade arv. Võidab see, kes läbib kiiremini distantsi (6x kantimist), või kontrollaja möödudes on kantinud rohkem kordusi.
7.2. Liivakotiga jooks:
Võistleja võtab peale kohtuniku poolt antud käsklust maast liivakoti (ca 50 kg) ja viib 15 meetri kaugusel asuva joone taha, kus asetab selle maha, seejärel haarab joone taga oleva teise liivakoti (ca 50 kg) sülle ja toob selle stardijoone taha tagasi. (distants 15 m + 15 m) Võidab see kes läbib distantsi kõige kiiremini. Kontrollaeg 90 sek. Kui võistleja ei suuda läbida distantsi kontrollaja jooksul mõõdetakse läbitud distants.
7.4. Kivide tõstmine alusele:
Võistleja peab tõstma erinevate raskustega kivid (6 kivi) alusele. Kivide tõstmist alusele alustatakse tõstmisega kergemast ja lõpetades raskemaga. Võidab see kes tõstab kõige kiiremini kõik kivid alusele. Kontrollaeg 90 sek. Kui võistleja ei suuda kontrollaja jooksul kõiki kive alusele tõsta läheb kirja tõstetud kivide arv. Aeg fikseeritakse peale iga kivi alusele tõstmist.
7. VÕISTLUSALAD MEHED
EELVOOR: kell 11.00
1. Kohvrite kandmine (2 x 125 kg)
2. Traktorikummi kantimine (300 kg)
FINAAL: kell 13.00
3. Palgi surumine (100 kg, 110 kg, 120 kg, 130 kg)
4. Meremehe kõnd (330 kg)
5. Betoonmunade laadimine (100 170 kg)
7.1. Kohvrite kandmine:
Võistleja võtab kohtuniku stardikäskluse peale maast kohvrid (2 x 125kg) ja hakkab kohvritega kõndima. Distants on 60 m (30 m peal on tagasipööre). Kohvreid on keelatud lohistada kuid on lubatud vahepeal puhkamiseks maha panna. Kontrollaeg 90 sekundit. Ala võidab see, kes läbib kõige kiiremini distantsi. Juhul kui kontrollaja jooksul ei jõuta distantsi läbida fikseeritakse läbitud maa meetrites.
7.2. Traktorikummi kantimine:
Võistleja seisab püsti asetseva traktorikummi taga. Kohtuniku stardikäskluse peale lükkab võistleja kummi (kaaluga ca 300 kg) lappi maha ning asub seda kantima. Võistlejal tuleb kummi kantida viis (5) korda ühes suunas ning viis (5) korda tagasi suunas. Võistleja aeg fikseeritakse pärast 10 korra kummi kantimist kui kumm on lappi maha kukkunud. Kui kontrollajaga distantsi ei läbita läheb kirja kanditud kordade arv. Võidab see, kes kandib 10 x kummi kõige kiiremini või kontrollaja möödudes on kantinud rohkem kordusi. Kontrollaeg 90 sekundit.
7.3. Palgi surumine:
Võistleja seisab esimese (kõige kergema) palgi ees, kohtuniku stardikäskluse peale alustab võistleja nelja erineva raskusega palgi tõstmist. Palgi kaalud on orienteeruvalt 100 kg , 110 kg, 120 kg ja 130 kg. Palk tuleb tõsta sirgetele kätele ja fikseerida. Peale kohtuniku käsklust või vilet (et palk on fikseeritud reeglite järgi) võib võistleja palgi alla lasta ja liikuda järgmise palgi juurde. Ennem järgmise (suurema) raskuse juurde liikuda ei tohi kui pole eelmine (kergem) raskus üles tõstetud. Palki üles tõstes ei tohi palki vahepeal pea peale toetada. Kontrollaega 90 sekundit. Peale igat fikseeritud palgi ülestõstmist fikseeritakse aeg. Ala võidab see kes kõige kiiremini tõstab reeglite järgi sirgetele kõik neli palki. Juhul kui võistleja ei jõua kõike nelja palki üles tõsta pannakse kirja tõstetud palkida arv ja selleks kulunud aeg. Kui mitmel võistlejal jääb kirja sama tulemus (nt kaks palki) selgitatakse paremusjärjestus ajalise paremus järgi.
7.4. Meremehe kõnd:
Võistleja tõstab peale kohtuniku stardikäsklust raskuse (330 kg) maast lahti ja peab tassima raskust turjal 25m kaugusel oleva joone taha. Aeg fikseeritakse kui konstruktsioon on üle joone tassitud. Ala võidab see, kes liigub raskusega kõige kiiremini 25 m joone taha. Kontrollaeg 90 sekundit. Juhul kui võistleja lõpuni tassida ei jõua või lõppeb kontrollaeg fikseeritakse läbitud distants meetrites. Juhul kui mitmel võistlejal jääb lõpujoon ületamata kontrollaja lõppemise tõttu arvestatakse paremusjärjestus läbitud meetrite alusel. Distantsi läbides on lubatud vahepeal raskust maha panna.
7.5. Betoonmunade laadimine:
Võistleja asetab käed esimese ehk kõige kergema betoonmuna peale. Kohtuniku stardikäskluse peale haarab võistleja betoonmuna ja tõstab alusele. Betoonmunade (viis betoonmuna) raskused jäävada vahemikku 100 – 170 kg. Alustada tuleb kergemast ja lõpetada raskemaga. Võistlejal ei ole lubatud jätta ühtegi raskust vahele ega liikuda järgmise (raskema) raskuse juurde ennem kui on alusele tõstetud eelmine (kergem) betoonmuna. Kontrollaeg 90 sekundit. Juhul kui võistleja ei jõua kõiki viit betoonmuna alusele tõsta või lõpeb kontrollaeg fikseeritakse tõstetud munade arv ja selleks kulunud aeg. Kui mitmel võistlejal jääb võrdne tõstetud munade arv selgitatakse nende omavaheline paremusjärjestus ajalises võrdluses. Ala võidab see kes tõstab kõige kiiremini viis betoonmuna alusele.
8. AUTASUSTAMINE
8.1. Võistlusplatsil selgitatakse välja parimad, ja peale võistlustulemuste selgumist antakse kohapeal parimatele karikad.
8.2. Kõiki sportlasi autasustatakse jõukirjaga, finaali jõudnutele auhinnad, parimatele karikad ja kohtadele I – III rahalised preemiad.
8.3 Võistlejatel peale võistlus võimalus saunale ja väikestele suupistetele.
9. TÄIENDAV INFORMATSIOON
9.1. Korraldajad jätavad endale õiguse teha muudatusi võistlusalade järjekorra suhtes
9.2. Võistluste eest vastutav: Peeter Aan, 52 02 842
9.3. Võistluste peakohtunik: Lauri Nämi
Autor: Peeter Aan