1. aprill 2016

VÕISTLEJATELE- Uus IFBB spordiala- Men’s legs Physique

Seoses palju furoori tekitanud spordialaga Men’s physique, otsustas IFBB juhatus, 25. märtsil toimunud kongressil- alates 2016. aasta sügishooajast on IFBB kavas uus spordiala- Men’s Legs Physique. Esimesed MM medalid jagatakse juba 2016. aasta sügisel, Benidormis, meeste MM-il.

Kui Men’s Physique on meestele, kelle ülakeha on alakehast arenenum, siis Men’s legs fitness on neile, kelle jalad on arenenumad kui ülakeha või ei taha arendada suurt ülakeha lihasmassi, nagu see on tänapäeva kultuturistidel ja Men’s Physique võistlejatel aga soovivad siiski omada mehelikku alakeha. Men’s legs Physique võtmelauseks on: “mehe jalad on tema vundament.”

Nõudlus sellise ala järele iseloomustab ummikseisu, milleni kulturism on jõudnud ka meesvõistlejate poole peal. Kui naistele on loodud alad, mis ei eelda enam lihasmassi, siis meeste võistlusalad on piiratud ning eeldavad 100%-list vormisolekut ning suuri ülakehalihaseid. Samuti hakkasid mehed, kellel on üliarenenud jalad, kuid väike rind ja biitseps, protestima diskrimineerimise pärast ning seega otsustas IFBB juhatus, et kulturism peab olema kõikidele kättesaadav. Vabaltseisud on sarnased klassikalise kulturismi vabaltseisudega, erandiks on see, et jalgu võib välja pingutada. Nõuded ja hindamiskriteeriumid vabakavale on analoogilised kulturismile.

Võistlusriietus on musta värvi poseerimispüksid ning kapuutsiga dressipluus (rahvusvahelistel tiitlivõistlustel soovitatavalt koondise- või lipuvärvides). Käed ja pea peavad olema kaetud.

Kõikidele huvilistele viiakse läbi tasuta seminar [url=http://www.fitness.ee/uudis/5173/ekfl-treeninglaager-fitcamp-2016-15–24-juulil-orissaares]Fitcamp[/url] treeninglaagri raames.

Küsimuste korral kontakteeruge info@ifbb.ee
Täpsemad reeglid: [url=http://www.ifbb.com/rules/]http://www.ifbb.com/rules/[/url]

Kohustuslikud poosid:

[pilt=12837]

[pilt=12839]

Autor: EKFL